Menu


info@motorius.cz

+420 541 423 011

MOTORius

Rolovací vrata

Proč naše rolovací vrata?

  • Naše barvy vydrží na vratech 15 let beze změny.
  • Malé polyamidové částice dělají vrata maximálně otěruvzdornými.
  • Všechny komponenty jsou navrženy a vyráběny na jediném závodě.
  • Stále vylepšujeme tepelnou izolaci.
  • Snažíme se o co nejlepší možnou mechanickou odolnost.
  • Žádné speciální nároky na instalaci.

     

 

 

Naše barvy vydrží 15 let beze změny

15 let v přímořském prostředí plném agresivní soli, zejména iontů jódu a chlóru. Hliníkový plech lamel prochází dvojitým lakováním a následným vypálením v peci barvami nadnárodního koncernu BASF. Extrémně náročné testy odolnosti takto barveného ocelového pásu v solné mlze splňují požadavky certifikace SEASIDE, dle ISO 12944, klasifikace C5M, které jsou vyžadovány v přímořských oblastech a které garantují stejný vzhled povrchu po dobu nejméně 15 let.


Maximální otěruvzdornost

Lamely našich vrat prochází dvojitým polyuretanovým lakováním s příměsí polyamidových částic (PUR/PA). Polyamidové částice se vyznačují vysokou tvrdostí a houževnatostí k otěru.
Do barvicího procesu jsou přidávány záměrně pro zlepšení mechanických vlastností vrstvy laku. Tento způsob lakování je charakteristický:

- vysokou odolností k otěru a vzniku rýh;
- odolností vůči popraskání a odlupování;
- odolností k UV záření a teplotním výkyvům;
- vysokou odolností vůči korozi;
- odolností vůči vlivu agresivních látek.

Vynikající povrchovou úpravu válcovaných lamel potvrzují výsledky měření BASF Coating (Německo) a AkzoNobel (Švédsko), kvalitu povrchové úpravy extrudovaných profilů a boxů máme doloženu certifikátem QUALICOAT (Švýcarsko).

 


Vynikající tepelná izolace

Snažíme se o co nejlepší parametry. Křídlo rolovacích vrat nezadrží tolik tepla jako křídlo sekčních vrat, proto věnujeme velkou pozornost těsnění v bočních vodících drahách a tvaru lamel a jejich zámků.


Nejlepší možná mechanická odolnost

Zaplnění lamel pěnou je rovnoměrné, bez pórů a dutin, což zvyšuje prostou mechanickou odolnost a minimalizuje deformaci. Všechny důležité komponenty jsou vyráběny jediným závodem, aby bylo dosaženo co nejlepší konstrukční shody.
Všechna rolovací vrata vybavujeme plovoucím uložením hřídele, které při navíjení rolety do boxu optimalizuje navíjecí úhel a snižuje otěr lamel.


Neomezená svoboda při instalaci

tato vrata nemají zvláštní nároky na prostor, stropní plocha místnosti zůstává k dispozici pro zavěšení střešních boxů, lyží, kol, apod. Jsou vítaným řešením, pokud překáží vedení plynu, vody, topení nebo vzduchotechniky. Vrata zabírají prostor pouze ve vertikální rovině. Mohou být jednoduše instalována zvnějšku, na fasádě objektu.


Fotografie