Menu


info@motorius.cz

+420 541 423 011

MOTORius

Průmyslová vrata

Proč naše průmyslová vrata?

  • Naše barvy vydrží 15 let beze změny
  • Srdce vrat je připraveno sloužit minimálně 17 let
  • Výjimečná tloušťka panelu přináší výjimečnou tepelnou izolaci
  • Vynikající mechanická pevnost
  • Bezpečnost nade vše
  • Vrata Vám vyrobíme přesně na míru
  • 10 let záruka na vrata a 5 let záruka na pohony


Naše barvy vydrží 15 let beze změny

15 let v přímořském prostředí plném agresivní soli, zejména iontů jódu a chlóru. Ocelový plech panelů vrat prochází dvojitým lakováním a následným vypálením v peci barvami koncernu BASF. Extrémně náročné testy odolnosti takto barveného ocelového pásu v solné mlze splňují požadavky certifikace SEASIDE, dle ISO 12944, klasifikace C5M, které jsou vyžadovány v přímořských oblastech a které garantují stejný vzhled povrchu po dobu nejméně 15 let. Na vrata zásadně nelepíme žádné renolitové fólie s imitací dřeva. Různá tepelná roztažnost panelu a plastové samolepky na tak velké ploše může způsobit odchlipování, třepení a jiné patálie.


Srdce vrat je připraveno sloužit minimálně 17 let

Srdcem vrat jsou torzní pružiny. Jsou nejdražší komponentou vrat a jejich výměna je nákladná. Naše pružiny jsou dimenzovány v základní nabídce na 25 tisíc cyklů, což znamená, že pokud 4 × denně otevřete a zavřete naše vrata, vydrží Vám v provozu 17 let. Na přání je možné osadit vrata pružinami až na 100 tisíc cyklů.
Úkolem pružin je pomáhat činit pohyb vrat plavným a zajistit otevření vrat za použití síly ne více jak 260N (cca 26 kg).Výjimečná tloušťka panelu přináší výjimečnou tepelnou izolaci

U průmyslových vrat je ve většině případů žádoucí, aby zadržela co nejvíce tepla, jehož výroba Vás stojí skutečně mnoho peněz. Naše prémiová řada vrat z panelů o síle 45 mm zadrží tolik tepla jako cihlová zeď o tloušťce 60 cm. Zkuste si tady spočítat cenu vrat a zamyslet se nad úsporou tepla. Kdyby Vám naše vrata uspořila na teple jen 30 korun denně po dobu od půlky listopadu do poloviny března, jsou to velmi hrubě minimálně 3000 za rok.


Vynikající mechanická pevnost

Pěna v našich panelech má zvýšenou hustotu 46-47 kg/m3. Po celém obvodu panelu jsou plechy pečlivě zalisovány do sebe. V místech, kde se panely spojují pomocí středových pantů a bočních kolečkových konzol, jsou na sebe přeloženy 4 vrstvy ocelového plechu. Můžeme tak šrouby ve spojích pořádně dotáhnout a při provozu vrat se spoj neuvolní. Navíc, kování vrat je z nerezové oceli. Dvojité středové panty vydrží v tahu 7000 N (víc jak 715 kg) jeden každý.


Bezpečnost nade vše                                                                                                   

Neposedné děti a roztržití lidé jsou všude. Používáme panely se speciálně tvarovanými hranami, aby nemohlo dojít ke skřípnutí prstů. Každá vrata jsou zabezpečena proti náhodnému přetržení pružiny a každá vrata vybavujeme pádovou brzdou.


Vrata Vám vyrobíme přesně na míru

Do šířky 8000 a výšky až 7085 mm.


Fotografie